За рік смілянські лісівники на охорону праці спрямували більше 250 тисяч гривень

2f84cefe8fdaa3caa96ebc9ee02569e7У 2017 році Державним підприємством «Смілянське лісове господарство» на охорону праці було спрямовано кошти на суму 254,5 тис. грн., що на 22 % більше ніж минулого року. Відповідно витрати на 1-го працюючого склали 1497 грн., що становить 121% в порівнянні з 2016 роком (1239 грн.). У 2018 році на охорону праці плануються витрати в розмірі близько 200 тис. грн., інформують у Смілянському лісовому господарстві.
Кожна посадова особа разом з провідним інженером з ОП на підприємстві підтримує і організовує роботу з охорони праці та контролює дотримання працівниками вимог нормативних актів з цього питання. Так, у підрозділах постійно проводиться обстеження обладнання підвищеної небезпеки, автомобільного та інших видів транспорту, робляться висновки про їх надійність та подальшу експлуатацію працівниками, проводяться заходи з попередження травматизму та професійних захворювань працюючих. Також керівниками всіх рівнів щодня контролюється правильне дотримання трудової та виробничої дисципліни, правильне виконання робіт згідно з технологічним регламентом, картами, схемами, правилами технічної експлуатації обладнання, з інструкціями з охорони праці, застосування працюючими відповідного спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, а у разі передчасного зношення таких засобів контролюється їх вчасна заміна на нові, не допускаються до роботи особи, що знаходяться у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, робітники, що не мають відповідного навчання, стажування чи посвідчення на виконання робіт за відповідною професією. Як результат, з 2011 року та станом на сьогодні в ДП «Смілянський лісгосп» не було жодного випадку травмування працівника при виконанні своїх службових обов’язків.

На підприємстві проводяться обов’язкові інструктажі з питань охорони праці, не винятком є щорічне проведення навчання та перевірки знань посадових осіб та працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою. Тому на початку 2018 року особи, відповідальні за проведення робіт з підвищеною небезпекою, а також працівники, що пройшли відповідне навчання з охорони праці та мають посвідчення.

Переважна більшість робіть з підвищеної небезпеки виконується приватними організаціями (всі лісосічні роботи, лісогосподарські роботи, трелювання лісопродукції та її вивезення на нижні склади).

Постійно здійснюється контроль за вчасним проходженням працівниками лісгоспу попередніх та періодичних медичних оглядів, що в свою чергу дозволяє здійснити аналіз стану здоров’я працюючого, зокрема, можливості виконання ним певних трудових обов’язків, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення у разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт, а також попередження виникненню та розповсюдженню інфекційних хвороб.

Також на підприємстві проводиться атестація робочих місць, що включає облік та комплексну оцінку відповідності кожного робочого місця вимогам стандартів, методикам виконання вимірювань, санітарним нормам і правилам, правилам техніки безпеки та пожежної безпеки. Атестацію проводить атестаційна комісія, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству. За її результатами у 2017 році атестовано 7 робочих місць та встановлено доплати працівникам за шкідливі та несприятливі умови праці.

Тому, забезпечення високого рівня охорони праці в ДП «Смілянський лісгосп», а саме умов праці на робочому місці, безпеки технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стану засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівниками на підприємстві, а також санітарно-побутових умов, є головною умовою для збереження життя та здоров’я людини у виробничих процесах підприємства.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.