За позовом прокуратури товариство сплатить офісу водних ресурсів майже 700 тис грн

Господарський суд Черкаської області задовольнив позов Черкаської окружної прокуратури в інтересах Державного агентства водних ресурсів України, Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області до товариства про стягнення надмірно сплачених майже 700 тис.грн.

Встановлено, що за результатами проведених у 2022 році торгів офіс водних ресурсів уклав з одним із товариств договір про закупівлю за бюджетні кошти електроенергії для функціонування насосних станцій меліоративної системи області.

У подальшому між замовником та постачальником були укладені 3 додаткові угоди, згідно з якими вартість за 1 кіловат збільшилася на 31%, у зв’язку з чим ціна за одиницю товару зросла з 3,23 грн до 4,25 грн, а обсяг товару зменшився на третину.

Прокурор у суді довів, що суб’єкт господарювання неправомірно ініціював перед офісом водних ресурсів питання укладення додаткових угод, оскільки коливання ціни за товар на ринку під час їх укладення не підтверджено. А вартість енергоресурсу сторонами договору була змінена вже після його постачання покупцю, що заборонено законодавством.

Отже, сторони безпідставно змінили істотні умови договору.

Суд погодився з позицією прокурора, визнавши вказані додаткові угоди недійсними, та стягнув з постачальника надмірно сплачені бюджетні кошти у сумі майже 700 тис. грн, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.