За позовами прокурорів у власність громад повернуто землі, вартістю 27 млн грн

Судами задоволено ряд позовів про припинення права власності та повернення з незаконної оренди земельних ділянок загальною площею 185 га, вартість яких сягає 27 млн грн.

Зокрема, за позовом Звенигородської прокуратури визнано недійсними договори оренди 107 гектарів землі у колишньому Катеринопільському районі, отриманих на позаконкурентних засадах так би мовити для створення фермерського господарства, тоді як фермер вже заснував таке господарство, отримавши для цього земельну ділянку на пільгових умовах.

Отже, за законом подальше розширення земельного банку має відбуватися на конкурсній основі.

За позовами цієї ж прокуратури судами витребувано з приватної власності громадян ще 4 земельні ділянки загальною площею 8 га, вартістю понад 0,5 млн грн, отриманих на підставі підроблених Державних актів на право власності на земельну ділянку.

Крім того, за позовом прокуратури судом розірвано договір оренди на понад 77 гектарів земель, орендар яких систематично не сплачував орендну плату за їх використання, що позбавило місцевий бюджет Шрамківської сільської громади очікуваних надходжень.

Ще 2 позови скеровано до суду Звенигородською окружною прокуратурою в інтересах держави до громадян російської федерації про примусове припинення права власності на земельні ділянки загальною площею 7 га шляхом їх конфіскації, у зв’язку з невиконанням відповідачами законодавчо встановленого обов’язку їх відчуження на користь громадян України, інформують в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.