За погодою на Покрову визначають, якою буде зима

325996_1У народному календарі 14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці. Яка погода на Покрову, така й зима. Якщо вітер подме зі сходу, зима буде холодна; якщо з півдня – до теплої зими; якщо з півночі – зима буде холодна і багатосніжна, вітер змінний – зима буде нестійкою з частими відлигами.
У неділю збережеться погода з невеликими та помірними дощами, проте температурний фон почне поступово підвищуватися. А з 16 жовтня на Черкащину, як і прогнозувалося раніше, прийде «бабине літо», яке затримається у нашому краю до кінця другої декади жовтня.
Очікувані погоді умови сприятимуть проведенню польових та господарських робіт, а також активному відпочинку на природі. Так що не втрачайте час, недарма у народі є прислів’я: «У жовтні гріє робота, а не піч».
До відома: за кліматичними даними середньодобова температура повітря 14 жовтня становить 8,7° тепла, на цю дату найвища температура 25,1° тепла відмічалася у 1993 р., найнижча 7,1° морозу – у 1992 р.
Атмосферний тиск знижений, наступної доби істотно не зміниться. Відносна вологість повітря коливатиметься, інформують у Черкаському обласному гідрометцентрі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *