За комунальні послуги платити треба – це запорука подальшої роботи підприємств

Увага-380x29024.02.2022 Президент України указом №64/2022 ввів воєнний стан на території України, який затвердила Верховна Рада.

У зв’язку з цим серед українців почали ширитися чутки про анулювання оплати комунальних платежів в умовах воєнного стану. Але це неправдиві дані — війна не звільняє громадян від цих виплат і їх слід сплачувати у повному обсязі.

Надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Війна – форс-мажорна обставина – обставина непереборної сили, а тому закон дає можливість не виконувати договірні зобовʼязання з оплати комунальних послуг у період війни, ПРОТЕ форс-мажор не звільняє від оплати комунальних послуг під час війни, а також це не означає, що нараховані борги не треба оплатити.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яким заборонив:
– нараховувати та стягувати штраф, пеню, інфляційних втрати, відсотки річних за несвоєчасну або неповну оплату за комунальні послуги;
– припиняти надання комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

Висновок – оплату комунальних послуг здійснювати потрібно, проте, у випадку несплати чи неповної оплати комунальних послуг Вам не будуть нараховуватися штрафи та пеня, а також у такому випадку Вам не повинні припиняти надання комунальних послуг.

Борги які, утворилися у Вас за цей час необхідно буде у будь-якому випадку сплачувати. Тому прохання до усіх, хто має фінансову та технічну можливість оплатити житлово-комунальні послуги — зробіть це.

Також міська система таким чином зможе отримати необхідні ресурси для проведення можливих аварійних робіт.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.