За два місяці на Черкащині виявили майже двісті незадекларованих працівників

держпраці виходь на світлоПротягом інспекційної кампанії «Виходь на світло», що розпочалася 1 липня, інспектори праці Управління Держпраці у Черкаській області провели 31 інспекційне відвідування. Під час перевірок зафіксовано 194 факти використання 12 роботодавцями незадекларованої праці. Нелегальні працівники виявлені у сферах торгівлі, виробництва меблів, сільського господарства, тимчасового розміщення, надання послуг населенню.

Роботодавців попереджено про обов’язковість оформлення трудових відносин з працівниками та вручено приписи про усунення порушень.

Частину незадекларованих працівників легалізовано. Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців постійно відстежується посадовими особами Управління.

Використання роботодавцем незадекларованої праці є порушенням вимоги частини 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України та постанови Кабінету Міністрів України №413, а саме: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державній податковій службі про прийняття працівника на роботу.

Допуск працівника до роботи без належно задекларованих трудових відносин передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність роботодавця, розповіли в обласному управлінні Держпраці.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *