За даними Смілянського центру зайнятості з початку року працевлаштовано 872 безробітні

Для забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю в частині запровадження рівня мінімальної заробітної плати, захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями і найманими працівниками, розпорядженням міського голови від 14.04.2017 №52р утворено  міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

На засіданні розглянули  питання  про недопущення виплати заробітної плати працівникам меншої законодавчо-встановленого мінімального розміру, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та про вжиті заходи у січні – жовтні 2018 року на підприємствах та в установах  області органами Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби щодо захисту прав застрахованих осіб.

На засідання запросили керівників трьох підприємств міста, які за даними  Смілянського відділу обслуговування громадян  управління обслуговування  громадян Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області у вересні 2018 року виплатили працівникам заробітну плату менше мінімального рівня. Керівників заслухали, надано роз’яснення щодо дотримання чинного законодавства з оплати праці та правильності подання статистичних звітів.

Згідно даних Смілянського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, у вересні  2018 року налічувалося 9959 найманих працівників, що менше, ніж у вересні 2017 року на 44 особу та менше, ніж у попередньому звітному періоді (серпні 2018 року) на 87 осіб (0,87%).

Після проведення ретельного аналізу звітів страхувальників за вересень 2018 року, за умови повного робочого місяця, повного робочого часу за виключенням осіб, яким встановлено інвалідність, у вересні 2018 року  не виявлено керівників, у яких нарахована заробітна плата менше мінімального розміру.

Станом на 27 листопада члени міжвідомчої робочої групи провели обстеження 120 об’єктів міста з метою  перевірки легалізації трудових відносин з найманими працівниками та роз’яснення чинного законодавства про працю, з них із ознаками порушень виявлено 20 об’єктів.  За результатами обстежень робочої групи, інформація направлена на адресу управління Держпраці у Черкаській області для вжиття відповідних заходів.

За оперативною інформацією Смілянської ОДПІ за 10 місяців виявлено та зареєстровано 510 найманих працівників, легалізовано доходу в сумі 1370 тис.грн. Протягом звітного періоду проведено 440 протокольних бесід з питань збільшення виплат заробітної плати. За даними  Смілянського міськрайонного центру зайнятості з початку року працевлаштовано 872 безробітних. 1 безробітний отримав одноразову виплату для організації підприємницької діяльності.         

Відповідно до даних статистики, середня заробітна плата за вересень 2018 року по місту становить 5902 грн. (по області – 6620 грн.), що на 987 грн. (по області на 1003 грн.) більше, ніж у вересні 2017 року.

Основними завданнями міжвідомчої робочої групи є забезпечення  дотримання роботодавцями законодавства про працю, захист прав застрахованих осіб, роз’яснення переваг офіційного працевлаштування  та застереження від отримання заробітних плат «в конвертах».

Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *