З початку війни майже 1,5 млн українців отримали е-рецепти на «Доступні ліки» та інсуліни

доступні лікиЗ початку війни 1,458 млн українців отримали понад 6,199 млн електронних рецептів на «Доступні ліки» та інсуліни. 1,2 млн пацієнтів вже встигли погасити 4,9 млн e-рецептів.

На час війни отримання «доступних ліків» максимально спрощено:

Якщо ви змушені були змінити місце проживання або втратили зв’язок з лікарем, з яким була підписана декларація, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар). Укладати нову декларацію необов’язково.

Знайти найближчий заклад, де є сімейний лікар, допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16–77.

На період дії воєнного стану поряд з електронними рецептами на «доступні ліки» та інсулін дозволено використовувати паперові рецепти. У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту.

У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар випише паперовий рецепт. Аптеки, які відпускають препарати за програмою «Доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, й електронні рецепти та видають призначені ліки у разі їх наявності.

Наразі в рецепті на інсулін лікар може зазначати не торгові назви препаратів, а тип інсулінів.

За наявності плану лікування, створеного психіатром або неврологом, отримати ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії також можна у сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Нагадаємо, програму реімбурсації розширено двома препаратами проти хронічних обструктивних захворювань легень.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *