З початку цього року у 12 населених пунктах області було виявлено сказ тварин

сказ собакаЯк повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби, епізоотична ситуація зі сказу тварин у Черкаській області протягом останніх років залишається складною, але контрольованою.

З початку 2022 року зареєстровано 12 неблагополучних пунктів щодо сказу тварин. Це на 6 менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Загалом, у населених пунктах області зареєстровані близько 126 тисяч собак та 91 тисяча котів. Для профілактичної і вимушеної вакцинації державними установами ветеринарної медицини використовується вітчизняна антирабічна інактивована вакцина «Рабістар». Імунітет у щеплених тварин зберігається 2 роки. Такою вакциною щеплено проти сказу протягом 2021 року 119 915 собак та 84 544 котів, інших вимушено вакцинованих тварин – 3098.

З початку 2022 року (за 6 місяців) вакциновано проти сказу понад 10 тисяч собак та понад 7 тисяч котів.

Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області попереджає про необхідність застосування заходів профілактики та захисту від сказу.

Зокрема, у разі укусу потрібно відразу ж ретельно промити рану водою з милом, обробити краї рани йодною настоянкою, накласти стерильну пов’язку, а потім невідкладно звернутися до медзакладу для вирішення питання про доцільність курсу щеплень проти сказу. Чим швидше постраждалий звернеться по допомогу до лікаря – тим більше шансів на успішну імунопрофілактику.

Якщо ваші домашні тварини не щеплені проти сказу, ви можете звернутися для проведення вакцинації як у державні, так і у приватні ветеринарні лікарні, які розташовані на території області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.