З початку року в області захворіли на кір більше 200 осіб

кірЗа інформацією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 23 серпня з початку року виявлено 235 випадки кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 18,9.

Хвороба реєструвалась на 18 адміністративних територіях. У Смілянському районі було зареєстровано 4 випадки, у Смілі – 2. Найбільше (більше 30) зареєстровано у Жашківському, Золотоніському, Городищенському районах та у Черкасах.

Серед захворілих осіб – 86 дітей віком до 18 років. Найбільше на кір захворіли діти, віком від 10 до 14 років (27,9%), найменше випадків зареєстровано серед немовлят, дітей від 0 до 1 року – 9,3%.

З числа захворілих на кір дані про щеплення були відсутні у 42,6%, не вакциновані складають 30,2%, дві дози отримали – 22,1%, одну дозу – 5,1%. 

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що єдиним заходом попередження кору на сьогодні є вакцинація населення.

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. Друге (ревакцинація) – у шестирічному віці. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції, немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *