З початку року в області уже зафіксували 19 випадків сказу серед тварин

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене вірусом сказу. Характеризується ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги призводить до неминучої смерті.

Сказ передається через покус інфікованої тварини. Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці.

За січень-лютий 2024 року в Черкаській області погіршилась ситуація із захворюванням на сказ тварин. На сьогодні зареєстровано 19 випадків сказу тварин.

Лікування сказу потребує проведення в травматологічному пункті лікарні повного курсу безкоштовних антирабічних щеплень, які неможна пропускати та переривати . Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Крім того додатково вводиться атирабічний імуноглобулін.

Для профілактики сказу необхідно: регулярно вакцинувати свійських тварин, уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами.

За інформацією Смілянського міського відділення
Черкаського міськрайонного відділу
ДУ «Черкаський обласний центр контролю
та профілактки хвороб МОЗ України»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.