З початку року у Смілі зафіксували 21 випадок нападу тварин на людей

сказСтаном на 1 червня 2020 року в Смілі лабораторно підтверджені 2 випадки захворювання на сказ тварин, які не були щеплені проти цього захворювання.

Про це інформують у Смілянському управлінні Держпродспоживслужби у Черкаській області.

З метою проведення профілактичних щеплень, або в разі виявлення неадекватної поведінки у домашніх тварин негайно ізолюйте тварину, викличте ветеринарних фахівців звертаючись у Смілянську міську державну лікарню ветеринарної медицини за телефоном 2-03-63, або за адресою вул. Трипільська, 110. 

Робіть профілактичні  щеплення  – бережіть своє здоров’я та своїх улюбленців.

Смілянською ветлікарнею за 2019 рік було щеплено 3508 собак, та 1102 котів, зокрема, за 5 місяців цього  року – 797 собак та 243 котів.

За 2019 рік у Смілі було зафіксовано 111 випадків нападу на людей та укусів. За 5 місяців 2020 року – 21 випадок.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Епізоотична ситуація в м. Сміла щодо захворювання на сказ є нестійкою, рівень захворюваності тварин на сказ не перевищує середні багаторічні показники, про те є сприятливі умови для поширення цієї хвороби.

У хворих на сказ тварин змінюється поведінка. Дикі тварини втрачають страх, наближаються до людської оселі, нападають на домашніх тварин або на людей. Хворі домашні тварини можуть бути неспокійними або пригніченими, відмовляються від їжі та води, кусають, дряпають хазяїв, нападають на інших людей.

Стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти.

Запобігти сказу можна за умови виконання таких правил:

  • всі громадяни зобов’язані щорічно щеплювати своїх собак та котів проти сказу. Утримувати собак лише на прив’язі, або у вольєрах. Категорично забороняється пастухам мати на випасі сторожових собак, не щеплених проти сказу.
  • слід уникати зайвого контакту з тваринами. Не підгодовуйте безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди (особливо діти).
  • в жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину! Її треба тримати ізольовано і спостерігати протягом 10 днів. Про це негайно слід повідомити медичному та ветеринарному працівникові.
  • при появі біля гурту сільськогосподарських тварин хижаків та нападу на тварин, необхідно терміново сповістити сільського голову, ветеринарних та медичних працівників.
  • слід пам’ятати, що кожна дика тварина, яка поводить себе незвичайно (наближається до людей, тварин, населеного пункту) є підозрілою щодо захворювання на сказ;
  • кожен випадок незвичайного поводження тварин (збудження, поїдання сторонніх предметів) потрібно перевіряти щодо захворювання на сказ;
  • виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин, або їх тіла, якщо тварина загинула.
  • у разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
  • рани, подряпини негайно промийте теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 700 спиртом чи 5% розчином йоду та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту, що працює цілодобово, для проведення антирабічного щеплення чи серотерапії.
  • при пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг обробіть гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.