З початку року у Смілі зафіксували 134 напади тварин на людей

сказЗа 9 місяців 2020 року у Черкаській області зареєстровано 84 випадки сказу серед тварин. Антирабічні щеплення призначені 382 особам (29,1%). Примітно, що Сміла та Черкаси – серед міст, де найчастіше відмовляються від призначених щеплень, інформують у міському відділенні Черкаського обласного лабораторного центру.

У Смілі за 9 місяців звернулися 134 особи, яких покусали тварини. У 51 випадку – це був напад бродячих тварин. Щеплення призначили загалом 57 смілянам. З яких 16 уже їх отримали, 25 – на стадії отримання, ще 16 осіб – відмовились від щеплень.

В травматологічному кабінеті міської лікарні запас антирабічної вакцини – 30 ампул, яких вистачить для 6 осіб, а також 15 мл антирабічного імуноглобуліну. Тож, міська лікарня потребує постійної закупівлі антирабічних препаратів.

Вцілому, епідемічний прогноз щодо захворюваності людей на сказ залишається неблагополучним, враховуючи труднощі регулювання чисельності бездомних та диких тварин, тому потрібен епіднагляд відповідних служб та відомств.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *