З початку року понад 6 тисяч черкащан пройшли професійне навчання

професіїЗа сприянням у працевлаштуванні у січні-жовтні п. р. до обласної служби зайнятості звернулось понад 26,6 тис. безробітних осіб, всього з початку року послугами служби зайнятості користувалось 44,8 тис. безробітних, що на 5,6% менше, ніж у відповідному періоді минулого року, інформують відділ статистики та прогнозування обласного центру зайнятості.

У січні-жовтні 2018 року понад 7 тис. роботодавців регіону поінформували центри зайнятості та філії обласного центру зайнятості про наявність майже 36,5 тис. вакансій (на 8,3% більше, порівняно з відповідним періодом минулого року).

Збільшення надходження розширило можливості служби зайнятості щодо працевлаштування пошукачів роботи. З початку року за сприяння служби зайнятості роботу отримали  33,9 тис. осіб, що на 1,8 тис. осіб більше, ніж у січні – жовтні минулого року.

Слід зазначити, що 45% з них були працевлаштовані  в перші дні після звернення до центрів зайнятості та філій ОЦЗ, ще до набуття статусу безробітного.

За сприяння служби зайнятості роботою забезпечено 8,9 тис. осіб, які потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні, з них 626 осіб з інвалідністю, майже 15 тис. жінок, 11 тис. осіб з числа молоді у віці до 35 років, 16,3 тис. мешканців сільської місцевості. За направленням центрів зайнятості та філій ОЦЗ працевлаштовано 95 внутрішньо переміщених осіб та 324 особи з числа демобілізованих військовослужбовців учасників АТО.

До тимчасової зайнятості були залучені понад 9,8 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. У такий спосіб, з початку року були працевлаштовані 372 особи з числа безробітних.

Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 45 осіб відкрили  власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, сільське господарство тощо.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини.З початку року 6,7 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 листопада 2018 року послугами обласної служби зайнятості користувалось 14,3 тис. безробітних, що на 1,7% менше ніж на цю дату торік. З них 10,4 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у жовтні 2018 року становив 2510 грн., що на 480 грн. більше, ніж у жовтні 2017 року.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *