З початку року на Черкащині зафіксували 5 випадків кашлюку

В Україні починаючи з 2023 року відмічається тенденція до зростання захворюваності на кашлюк. За два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання, проти 27 аналогічного періоду минулого року.

На Черкащині за 3 місяці 2024 року зареєстровано 5 випадків, проти 2 випадків за 12 місяців 2023 року.

Найчастіше хворіють діти у віковій групі від 1 до 10 років, рідше старші. Зростання захворюваності в Україні, зокрема в області відбувається за рахунок накопичення значної кількості нещеплених дітей. Протягом першого кварталу 2024 року діти в Черкаській області отримали щеплення відповідно Календаря від 11,5 % до 22,5% від запланованих, що не відповідає рекомендованому рівню. Недостатнє виконання рівнів охоплення щепленнями проти кашлюку створює загрозу виникнення спалаху та розповсюдження інфекції.

Важливо знати! Основним методом профілактики кашлюку є вакцинація. Як після перенесеної хвороби, так і після вакцинації імунітет поступово знижується протягом 4-12 років. Найтяжчий перебіг кашлюк має у дітей першого року життя, тому щеплення необхідно починати якомога раніше.

За Календарем щеплень в Україні перше щеплення робиться в 2 місяці. Необхідно звернути увагу, що від цієї хвороби не має вродженого, обумовленого материнськими антитілами, імунітету. Захворювання може реєструватися у вигляді спалахів або навіть набувати епідемічний характер.

Відповідно до національного Календаря профілактичних щеплень, для отримання повного комплексного захисту необхідно отримати 4 щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.