З початку року на Черкащині виявили 18 випадків сказу у домашніх котів і собак

сказ кітНаразі на Черкащині у дикій природі не виявили жодної тварини, хворої на сказ. Але цьогорічну статистику поповнили домашні улюбленці, зокрема коти й собаки. Лікарі ветеринарної медицини пішли по будинках черкащан, аби провакцинувати домашніх улюбленців. Вже у жовтні для вакцинації диких тварин проти сказу планують залучати навіть авіацію.Про це розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Віктор Маламуж.

В Черкасах Міська державна лікарня ветеринарної медицини проводить масову вакцинацію тварин від сказу. Цього року в області на нього хворіють лише коти й собаки.

«Від початку року фахівці виявили 18 таких випадків. Усі серед домашніх улюбленців. Це вказує на розвиток так званого міського типу сказу», – пояснив Віктор Маламуж.

За його словами, викорінити сказ серед диких тварин вдалося завдяки пероральній вакцинації, коли спеціальні капсули з антирабічною вакциною розкидають прямо з літаків.

«Можливо, певною мірою таки дає результати ця робота і спрацьовує пероральна вакцинація серед диких тварин, що протягом восьми місяців в області не реєструється сказ серед лисиць», – додав Віктор Маламуж.

Вирішити ж проблему так званого міського типу сказу, що нині поширений на Черкащині, можна лише вакцинуючи тварин, що перебувають поруч із людьми. Адже використовувати авіацію у населених пунктах заборонено, розповіли в обласному управлінні Держпродспоживвлужби.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *