З наступного тижня у нашому краї циклони принесуть дощі та похолодання

погода прогнозВ атмосфері уже намітилися зміни. Як повідомив начальник обласного гідрометцентру, потужний антициклон починає руйнуватися, проте найближчі дві доби, ще малохмарно та сухо. Температура вночі +3..-2º, вдень +10..+15º.

Наступного тижня хмарність значно збільшиться. Вночі потеплішає до 2-7° тепла, а в денні години не вище 7-12°. Причиною збільшення хмарності стануть атмосферні фронти атлантичних циклонів, які врешті «позбавлять влади» блокуючого антициклону. За попередніми данними 12-13 жовтня очікуються дощі.

Окрім того, холодна погода стримувала пересихання ґрунту, одночасно і ріст та розвиток озимих культур. Середньодобові температури повітря 7-11°, що значно нижче оптимальних значень. При цьому через холодні із заморозками ночі активна вегетація спостерігалася лише в денні години. За багаторічними даними, на цей час озимина має знаходитися у фазі «масові сходи». Наразі таких площ дуже мало.

За умови утримання прохолодної погоди до кінця жовтня та враховуючи строки сівби, існує велика ймовірність того що, озимина закінчить вегетацію у слабо розвиненому стані і буде вразливою до несприятливих умов перезимівлі. На частині жовтневих посівів велика ймовірність неотримання сходів взагалі.

На Свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначають посеред середині осені, атмосферні процеси щороку стають нестабільними та перебудовуються на зимовий лад.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.