З батьків, діти яких зареєстровані за межами села, требували подвійну плату за харчування дітей

харчування у школіЧеркаський адміністративний суд задовольнив позов Смілянської прокуратури до однієї із сільських рад Черкаського району щодо визнання протиправним рішення з питань організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти.

Рішенням органу місцевого самоврядування встановлено плату за харчування для дітей в дитсадках в залежності від місця реєстрації. За їжу для дітей, які зареєстровані поза межами адміністративно-територіальної одиниці, батьки повинні сплачувати удвічі дорожче.

Оскільки це є проявом дискримінації за територіальною ознакою та порушує державні гарантії дитини, прокуратура звернулася до суду з позовною заявою. Суд задовольнив її та скасував незаконне рішення сільської ради.

Крім того, за втручання прокурора Черкаським адміністративним судом скасовано рішення ще однієї сільської ради Черкаського району про встановлення плати за харчування для дітей-сиріт та дітей із особливими освітніми потребами, які виховуються у комунальних дитсадках. Тож, тепер малята харчуватимуться безкоштовно.

Загалом органи прокуратури області пред’явили 7 позовних заяв про визнання протиправними рішень міських і сільських рад щодо безпідставного стягнення плати за харчування учнів та дошкільнят пільгових категорій, які цьогоріч були розглянуті та задоволені.

В результаті, майже 100 дітей Черкаської області забезпечені пільговими умовами харчування, інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *