З 1 вересня усі лікарняні формуватимуть по-новому. Що варто знати

лікарнянийЗ 1 вересня Україна повністю переходить на електронний обіг листків непрацездатності. Відтепер не потрібно буде дізнаватись правильну повну назву місця роботи, юридичну адресу, виправляти орфографічні помилки і т.д.

Вся інформація вже міститься в реєстрі Пенсійного Фонду України та буде автоматично поєднуватись з засвідченим фактом непрацездатності. Відтепер при візиті до лікаря буде формуватись “Медичний висновок тимчасової непрацездатності” (МВТН).

МВТН створює саме той лікар який засвідчив факт непрацездатності. (Це не завжди сімейний лікар чи педіатр).

Приклад #1.
При зверненні у травмпункт лікар травмпункту (хірург або травматолог) після надання допомоги та засвідчення факту непрацездатності ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ створити МВТН та, в разі необхідності, перенаправити пацієнта до профільного спеціаліста за допомогою електронного направлення (жодні папірці в даному випадку не повинні надаватись, а звертатись до сімейного лікаря в такому разі НЕ ПОТРІБНО).

Приклад #2.
Під час перебування під спостереженням сімейного лікаря стосовно гострого стану в пацієнта розвинулось ускладнення, що потребує госпіталізації або подальшого спостереження вузьким спеціалістом. В такому випадку сімейний лікар шляхом електронного направлення направляє пацієнта до стаціонару, і в подальшому факт непрацездатності та продовження МВТН повинен засвідчуватись ЛІКУЮЧИМ ЛІКАРЕМ (Не потрібно повертатись до сімейного лікаря ).

Під час перебування на стаціонарному лікуванні після виписки лікуючий лікар на основі даних про виписку пацієнта може створити МВТН максимально на 3 дні після виписки. За цей час ви можете вирішити питання стосовно планового звернення до сімейного лікаря або по закінченню приступити до роботи.

У випадку якщо будь який лікар (стаціонару, вузький спеціаліст, сімейний лікар) рекомендує вам обстеження або консультації інших спеціалістів, то він ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ створити електронне направлення.

Знаючи ці правила, можна уникнути багатьох проблем під час перехідного періоду реформування охорони здоров’я.

Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.