З 1 серпня міжнародні перевезення домашніх тварин здійснюються виключно за паспортами встановленого зразка

34f72ea6-9134-4d90-ac52-3779c56dd18d48d02c0a-d77c-4b69-94aa-8e431b1fb5ab1До уваги власників домашніх тварин (котів, собак), які здійснюють міжнародні перевезення своїх тварин! З 1 серпня 2019 року відомості паспортів на тварин не встановленого зразка при перетині державного кордону не братимуться до уваги. Переміщення домашніх собак і котів здійснюватиметься виключно за ветеринарно-санітарними паспортами на домашню тварину встановленого зразка, – повідомляє Держпродспоживслужба.

Згідно з наказом Мінагрополітики, підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є: клінічний огляд тварини; наявність відповідних діагностичних досліджень та профілактично-лікувальних обробок, включаючи щеплення проти сказу.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн 29 коп.

Зараз право надання адміністративних послуг мають лише державні установи. У даному випадку – це державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

З моменту набуття чинності наказу про запровадження нового зразка ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину Держпродспоживслужба здійснила необхідну організаційну роботу щодо забезпечення централізованого виготовлення бланків таких паспортів.

Крім того, враховуючи запити власників домашніх тварин, був визначений перехідний період. Це пов’язано з тим, що дані ветеринарно-санітарних паспортів не встановленого зразка, що стосуються ветеринарних обробок, лабораторних досліджень та щеплень тварин не могли бути перенесеними до паспорта встановленого зразка, зокрема через встановлену періодичність вакцинації від сказу – один чи навіть два рази на рік. Проте весь цей період такі дані враховувалися при видачі ветеринарних документів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.