З 1 грудня цього року підвищуються розміри пенсійних виплат

Відповідно до Закону України «По державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року № 928 з 1 грудня поточного року проведено заплановане підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1247 грн. Відповідно зросли і складові розмірів пенсій, які визначаються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: мінімальні пенсії, підвищення ветеранам війни, інвалідам-ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, шахтарям, непрацездатним утриманцям загиблих військовослужбовців, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати і надбавки, повідомляє начальник відділу обслуговування громадян Ірина Хільченко.

Мінімальна пенсійна виплата в разі втрати годувальника на одну дитину після підвищення вже становитиме 1247 грн., на двох дітей – 1496 грн., на трьох і більше – 1870 грн. Мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника з числа військовослужбовців буде на рівні 2494 грн. Щодо підвищення мінімальних пенсійних виплат інвалідам війни та інвалідам – учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, то інваліди-ліквідатори І групи одержуватимуть пенсії на рівні 3553 грн., інваліди ІІ групи – 3179 грн., інваліди ІІІ групи – 2805 грн., учасники бойових дій – 2057 грн.

Відповідно до пункту 3 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” працюючим пенсіонерам, або тим, які проводять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії не перераховувався.

Перерахунок пенсій проведено автоматично, розмір підвищення кожному пенсіонеру був розрахований індивідуально.

В цілому по управлінню було перераховано пенсії 26 114 особам, що становить 86,6 % від загальної кількості пенсіонерів. Середній розмір підвищення склав – 92,25 грн. Середній розмір пенсії станом на 1 грудня 2016 року складає 1649,15 грн., що на 5,3 % вище від середнього розміру пенсії за листопад.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *