Юрій Ткаченко про кошти на розвиток наших міст і сіл

tkachenro-bigЮрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА:

– Цього разу розповім про кошти на розвиток, що отримують наші міста й села. За них втілюють найрізноманітніші інфраструктурні проекти, поліпшують матеріально-технічні бази шкіл і лікарень тощо. Нині можливості для цього є, не тільки бюджетні. Була б лише ініціатива на місцях.

• вигідна складчина
Цьогоріч Кабмін затвердив нам 22 проекти регіонального розвитку на співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Йдеться про майже 70 млн грн.
Як це працює: частину коштів на певний проект дає держава, решта – місцевий бюджет. От узяти Канівщину. Нині там триває реконструкція однієї з найбільших шкіл району в с. Ліпляве. Понад 3 млн грн на це спрямовані з ДФРР, ще 1,5 млн грн – із районного бюджету. Днями я проінспектував перебіг цієї реконструкції.
Загалом завдяки співфінансуванню із ДФРР цього року ми закупили обладнання для реанімації новонароджених у Перинатальному центрі, оновимо флюорографи в районних лікарнях, відбудовуємо театр та ін.
Наш департамент регіонального розвитку вже відбирає проекти регіонального розвитку на наступний рік. Серед головних вимог – вони мають бути перспективними та якісно підготовленими. І тут має бути комплексна співпраця всіх: області, району, певного населеного пункту, наших народних депутатів. До речі, вони в нас, на щастя, активні.
• допомога партнерів
За сприяння ОДА цього року в області залучено понад 34 млн грн грантових коштів на розвиткові проекти. Завдяки цьому реалізовано близько 100 мікро-проектів.
Наші громади залучали кошти в рамках міжнародного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», проекту ЄС «Створення Центру розвитку багатофункціональних кооперативів», програми Уряду Японії «Кусаноне» та ін. Тобто грантовим коштом в області створюють сільськогосподарські кооперативи, реконструюють житло для переселенців, закуповують медичне обладнання в центральні районні лікарні, ремонтують сільські ФАПи, школи, дитячі садочки, облаштовують вуличне освітлення, водогони та багато іншого. І тут знову ключове: потрібна ініціатива від громади. Фахівці нашого департаменту регіонального розвитку організовують навчання із написання якісних проектів. У них можна дізнатися всі деталі.
• бонуси для громад
І наостанок про вигоди для наших першопрохідців – об’єднаних територіальних громад. Власні доходи в Білозірській, Мокрокалигірській та Єрківській громадах уже зросли втричі, міжбюджетні трансферти – всемеро. Плюс вони отримали кошти на свої розвиткові проекти з Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на розвиток інфраструктури. Вважаю правильним, коли саме громади є повноцінними господарями на своїх територіях. Вони найкраще знають, що потрібно.
Узяти, приміром, Білозірську ОТГ. Її голові Володимирові Міцуку вже є, що показати: ремонт доріг, ремонти в закладах соцсфери тощо. Зараз, до речі, там готують житло для молодих лікарів і вчителів. Теж коштом державної субвенції на розвиток інфраструктури. Таке житло – хороший стимул для молодих фахівців. І добре, що така практика шириться Ч

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.