Юні журналісти Сміли – переможці міжнародного конкурсу шкільних медіа

IDEAМіжнародний конкурс шкільних медіа започатковано в 1997 році в місті Миколаїв. Його організаторами є Національна спілка журналістів України, Національна Академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України та Коледж преси та телебачення.
За 21 рік проведення конкурсу в архівах зберігається понад 32 тисячі робіт. Серед них: стінні, друковані, електронні видання, телевізійні сюжети, радіопередачі, тисячі фотознімків з України, Болгарії, Польщі, Грузії, Молдови, Греції, Іспанії, Чехії, Росії, Білорусії, Пакистану, Єгипту, Сенегалу. Близько 90 тисяч учнів, які навчаються в школах і гімназіях, колегіумах і ліцеях, вечірніх школах і школах-інтернатах, у позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах України та інших держав, стали членами редколегій власних видань, теле-, фото- і радіоматеріалів. За 21 рік проведення Міжнародного конкурсу шкільних медіа нагородами відзначено 485 робіт активних юнкорів.

Цьогоріч дві смілянські команди стали учасниками конкурсу. Дитяче інформаційне агентство “Позитив” отримало Диплом лауреата, керівник Юлія Харченко – Грамоту Національної академії педагогічних наук України. Гімназійне творче об’єднання “ІДЕЯ” стало лауреатом у номінаціях “Газета” і “Телерепортаж”. У номінації “Радіорепортаж” гімназисти здобули перемогу, нагороджені Дипломом, Кубком ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа та отримали приз – прінтер. Юнкори гімназії вдесяте брали участь у цьому конкурсі та всьоме стали його переможцями. Керівника ТО “ІДЕЯ” Світлану Остапову нагороджено Почесною грамотою Державного комітету телебачення і радіомовлення України за вагомий внесок у розвиток шкільних медіа. Юні журналісти отримають запрошення на відпочинок у таборі “Молода гвардія” під час юнкорівської зміни.

Всього участь у конкурсі взяли 2032 конкурсні роботи з України та інших держав у 22 номінаціях.  На сьогодні Міжнародний конкурс шкільних медіа – це найбільший юнкорівський захід в Україні, рівень якого високо оцінюють вітчизняні та  міжнародні журналістські організації.

“Як керівнику Держкомтелерадіо України, як журналісту мені приємно спостерігати за тим, як з кожним роком зростає рівень шкільних медіа, – зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. – Незважаючи на юний вік авторів матеріалів, ми досить відкрито говоримо про проблеми професійної журналістики, частина з яких притаманна і шкільним медіа. Адже завжди знаходиться хтось, хто хоче контролювати медіа. І вражає те, як заповзято юні журналісти відстоюють своє право на свободу слова».

Олег Наливайко висловив впевненість, що інформаційна галузь України буде щороку поповнюватися молодими кадрами, які чітко розумітимуть свою відповідальність перед суспільством і важливість свободи слова в демократичній країні”.

Наш кор.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *