Юні сміляни стали учасниками цікавої літературної мандрівки «Українець на всі часи»

Літературну мандрівку під назвою «Українець на всі часи» здійснили учні 5-А класу Ліцею – «Лідер». Захід приурочили 185-річниці від дня народження українського письменника, громадського діяча, публіциста, фольклориста та етнографа Івана Семеновича Нечуя-Левицького, ювілей якого українці відзначатимуть 25 листопада.

Школярі відвідали заклад разом із класним керівником Іриною Яковлєвою і шкільним бібліотекарем Іриною Рак. Запрошена на захід журналістка, Почесна краєзнавиця України Юлія Харченко цікаво і креативно розповіла школярам про маловідомі факти з біографії письменника.

Виконуючи інтерактивні завдання, діти дізналися, що Нечуй-Левицький був надзвичайно освіченою людиною, відстоював право писати українською мовою, вів здоровий спосіб життя, любив пунктуальність та ніколи не розлучався з парасолькою. Пані Юля розкрила секрет псевдоніму письменника та пригостила дітей смачними грушами, які можливо, виросли на тій же грушці, що ділили між собою Кайдаші.

А ще діти відчули запах найпопулярнішої страви українців, яка занесена до Списку нематеріальної культурної спадщини, і це… звичайно – український борщ, страва, яку часто готували в «Кайдашевій сім’ї» і яку сьогодні готує кожна українська родина.

Літературна мандрівка допомогла ліцеїстам перегорнути історичний календар та розширити знання про звичаї і традиції українців, відчути атмосферу реального побуту українського народу, ніби ожививши представників усіх верств населення України.

Це стало можливим завдяки знайомству з художніми творами великого письменника, який «писав, як люди кажуть» – співучою, мелодійною, неповторною мовою простого українського народу.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.