Юні сміляни стали учасниками години рідної мови «Серце нації б’ється у слові»

Напередодні Міжнародного дня рідної мови до книгозбірні запросили учнів 6-А і 6-Б класів школи №10.

Школярі, разом із класними керівниками Вікторією Сопільняк і Любов’ю Сердюк завітали до закладу на годину рідної мови «Серце нації б’ється у слові».

Із розповіді бібліотекарів діти дізналися історію зародження традиції відзначати цей день світовою спільнотою, зрозуміли, яке важливе значення має Міжнародний день рідної мови для народів Землі і дослідили, які мови перебувають під загрозою зникнення.

Учасники заходу впевнились – нашій рідній, солов’їній, це не загрожує.Українська мова є однією з найпоширеніших мов світу, однією з найбагатших, найрозвинутіших і наймилозвучніших в індоєвропейській мовній сім’ї, а в словнику української мови налічується більше 200 тисяч слів.

Школярі співали Гімн України, здійснили екскурс в історію, переглянувши пізнавальне відео про найдавніші пам’ятки писемності Київської Русі, дізналися про найбільш вживану букву в українському алфавіті; також читали прислів’я і приказки про слово і мову, досліджували назви місяців в українській мові і легко встановили, яка ознака покладена в основу їх назви давніми українцями. Гостями заходу стали вихованці Дитячої школи мистецтв Софія Рутенко, Вільям Малишевський, Марія Мягкова, Поліна Крижановська (викладачі Тетяна Кулініч та Оксана Козубенко).

Діти виконали пісні «Незламна», «Україно моя», «Сила роду», «Пісня солов’їна». Присутнім представили книжкову виставку – інсталяцію «Мови рідної чисте джерело».

Учасники заходу переконалися, рідна українська мова – мова нації, має тисячолітню історію, і творив її народ. Мова, яку зберегли для нас наші пращури сьогодні дає нам мудрість, силу, волю до боротьби з лютим ворогом, боротьби за українську мову, українську казку, українську пісню

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.