Юні сміляни поринули у краєзнавчу мандрівку рідною Черкащиною

Краєзнавчу мандрівку рідною Черкащиною здійснили юні сміляни, учні 4-Б, 5-А та 5-Б класів школи №3 колегіуму. На канікулах діти прийшли до книгозбірні разом із класними керівниками Ольгою Осадчою, Оленою Хлівною та Ольгою Чуйко, щоб разом дізнатися цікаві факти з історії, географії та культури Сміли та Черкаської області. Захід присвятили ювілейній даті – 70-річчю з дня утворення рідної Черкащини.

Звичайно, цікавими фактами та невідомими легендами найкраще володіють дослідники – краєзнавці. Адже саме вони роками докладають багато зусиль, збираючи величезний об’єм інформації і досліджуючи події, які відбувалися на теренах нашої батьківщини багато років тому. Саме тому на зустріч із колегіантами запросили відому журналістку, Почесну краєзнавицю України Юлію Харченко. Пані Юлія представила присутнім фотовиставку “Сміла крізь роки”, автором якої вона є.

Банерна експозиція світлин охоплює життя міста з давніших часів і до сьогодення. З розповіді краєзнавиці діти дізналися про історію утворення Черкаської області, про видатних українців – уродженців Черкащини, побачили оригінальні документи смілян, жителів Київщини, які стали черкащанами, не виїзжаючи за межі області; також колегіанти отримали від пані Юлії чудові закладинки для книг.

Активними учасниками заходу стали також Авенір Малишевський, Артур Чуприна, ансамбль “Смілянські козачата”. У виконанні вихованців Дитячої школи мистецтв (викладач Тетяна Кулініч) проникливо звучали українські патріотичні пісні. Запрошені на захід вихованці зразкового художнього колективу дитячого театру “Мікс”, що діє при БДЮТ під керівництвом Інни Воробйової, чудово інсценізували уривок з твору уродженця Черкащини Івана Нечуя – Левицького “Кайдашева сім’я”.

Юлії Харченко учасники зустрічі подякували за цікаву пізнавальну мандрівку у часі. Подорожуючи разом, переконалися – вони належать до великої сім’ї черкащан – працелюбних, вольових, сильних людей, які понад усе люблять Україну і свою рідну Черкаську землю.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.