Юлія Свириденко перевірила ефективність економічних програм на підприємствах Черкащини

Перший віцепремʼєр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко відвідала Черкащину для перевірки ефективності реалізації державних програм економічного розвитку. З цією метою вона ознайомилась з роботою декількох промислових підприємств регіону, інформує пресслужба Черкаської ОВА.

Місцевий виробник колісної техніки завдяки державній програмі “Шкільний автобус” та локалізації при публічних закупівлях у 2023 році виготовить понад 800 одиниць продукції: 479 автобусів та 330 вантажівок. Отримання нових замовлень сприяло збільшенню нових робочих місць та підвищенню заробітної плати на 27%. Нині дві третини замовлень підприємства надходить від державного сектора.

“Практично всі шкільні автобуси, закуплені за державні та комунальні кошти у 2023 році, вироблені на українських підприємствах. На заводах в Черкасах, Запоріжжі і Чернігові виготовлено понад 500 автобусів”, – відзначила Юлія Свириденко.

Виробник систем лазерної різки та іншого обладнання для металообробки “Араміс” продемонстрував ефективність державних грантів на переробну промисловість. На отримані кошти завод придбав складське та підйомно-навантажувальне обладнання, а також систему промислового фарбування.

“Грантами на переробку вже скористалися майже 500 підприємств на 2,5 млрд грн. Це дозволить створити 8300 нових робочих місць. Лише на Черкащині підприємці отримали грантів на переробку на майже 128 мільйонів гривень. Завдяки цьому в області активніше розвивається харчова, швейна, металообробна промисловість та інші галузі, – повідомила Перший віцепремʼєр-міністр – Міністр економіки України.

Найбільший український виробник засобів захисту рослин та мікродобрив, компанія Ukravit, скористалась державною кредитною програмою “5-7-9”. Це дало змогу створити 50 робочих місць на виробництві в Черкасах та значно збільшити постачання засобів захисту рослин і мікродобрив для клієнтів компанії – українських агровиробників.

Реалізація всіх державних програм економічного розвитку, ефективність яких продемонстрували підприємства Черкащини, буде продовжена у 2024 році.

Юлія Свириденко повідомила, що на програму “5-7-9” у державному бюджеті на 2024 рік закладено 18 млрд грн, на гранти для переробної промисловості – понад 5 млрд грн, на програму “Шкільний автобус” – 1 млрд грн. З 2024 року відновлюється програма компенсації вартості виробництва сільськогосподарської техніки.

Наступного року уряд вперше спрямує кошти на розвиток промислової інфраструктури індустріальних парків та підтримку проектів з великими інвестиціями. Експортне фінансування і страхування забезпечить Експортно-кредитне агентство. Доступні програми страхування воєнних ризиків.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.