Яків Водяний. Повернення із небуття

72813708_1365845736916810_5812461150998102016_n20 жовтня, в день 133-х роковин з дня народження організатора Вільного козацтва на Смілянщині (1917), Черкаського повітового полковника, повстанського отамана Холодного яру (1920-1922), Якова Михайловича Водяного під час реалізації проекту “Сміла Incognita” відбулася зустріч в малій залі Смілянського міського Будинку культури.

Лейтмотивом зустрічі звучало твердження: “Незасвоєна історія має тенденцію повертатися, разом з найгіршими сценаріями”.

Організатори та гості заходу ділилися з присутніми в залі історіями з життя незаслужено забутого земляка. Своїми дослідженнями поділився Президент історичного клубу “Холодний Яр”, автор багатьох книг про нашу славну Черкащину Роман Коваль.

Проводили паралелі між подіями сторічної давності та теперішньої війною, символ якої – пошматований осколками прапор холодноярців, стояв у залі, учасники російсько-української війни, доброволець батальйону “Азов” (2014-15 рр.), автор книги “Жадання фронту”, Марко Мельник та керівник ГО “Спілка ветеранів та інвалідів АТО Смілянщини”, Сергій Водяний.

Спогадами про дідуся ділилися онуки славного вояка. Присягали берегти пам’ять та традиції козачата учнівського козацького рою ім. Якова Водяного школи №15.

Додали гарного настрою творчими виступами народний ансамбль козацької пісні “Заграва, керівник Олена Пітенко, солістка Анна Корнійчук; Андрій Скляренко; народний аматорський театр “Перевесло”.

Приємною несподіванкою стала присутність та схвальні відгуки двох гостей, які виявилися смілянами – берегині Холодного Яру, Лесі Островської та заступника голови Черкаської ОДА Карпенка Віктора.

В залі панувала доброзичлива родинна атмосфера. На обличчях глядачів змінювалися гордість за славетних предків і радість від повернення з небуття їх, заплямованих радянською пропагандою імен, і сум за згаяним, “недолугими гетьманами”, часом. Тому не дивно, що розрахований на півтори години захід, затягнувся майже на три години.

Адже неупереджений погляд на біографії борців з “тим самим ворогом” допоможе зрозуміти, що спонукало їх до певних дій і вчинків, давало сили перемагати ворогів України у нерівному протистоянні. А зрозумівши це, можливо, нам, теперішнім, стане легше розуміти природу проблем нинішніх, та допоможе знаходити шляхи їх вирішення. Процес осмислення і переосмислення вітчизняної історії триває.

Сподіваємося, що крім змістовно проведеного часу, присутні отримали задоволення і від ознайомлення з новою книгою Романа Коваля “Скажеш батькам, що був чесний” та змогли придбати інші твори цього та інших авторів, виданих в т. ч у видавництві Марка Мельника.

А на закінчення, за усталеною традицією Смілянського народного віче виконали Державний Славень України.

За інформацією Анатолія Терещенка,

сторінка у мережі Facebook

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.