Якісні медичні послуги на Черкащині – в пріоритеті, – Олександр Вельбівець

DSC04601В області кожен житель має право отримати кваліфіковану медичну допомогу фахівців в комфортних умовах, не виїжджаючи за межі свого населеного пункту або області. Про першочергові медичні проекти розповів очільник області Олександр Вельбівець під час засідання Ради регіонального розвитку за участі Президента України, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Нині на Черкащині розпочали процес будівництва 23 лікарських амбулаторій, які будуть забезпечені новим та сучасним обладнанням, автомобілями та системою телемедицини. В результаті понад 74 тисячі мешканців області будуть охоплені якісними медичними послугами.

За словами голови ОДА, Черкаська область – одна із небагатьох областей України, де відсутня централізована оперативно-диспетчерська служба екстреної медичної допомоги. Тому одним із чи не найважливіших завдань Плану регіонального розвитку на найближчі три роки є будівництво головного корпусу Центру екстреної медичної допомоги з єдиною централізованою диспетчерською службою у місті Черкаси.

– У рамках цього проекту ми також плануємо придбати сучасне серверне обладнання та 50 автомобілів швидкої медичної допомоги, – додав керманич області. – Таким чином ми зможемо врятувати більше життів черкащан. Водночас цьогоріч завершуємо проект із створення агіографічного відділення Уманської центральної районної лікарні. Перший такий ангіограм вже встановлено в кардіоцентрі в місті Черкаси. Це комплексно вирішить питання скорочення на 40% рівня смертності від інфаркту міокарда.

Він додав, що нині сумною є статистика – щороку понад 30 черкащан потребують трансплантації клітин кісткового мозку. Проте лише декілька з них отримують цю можливість, вартість такої операції сягає від 150 до 200 тисяч євро.

– Ми вже розпочали процес створення Центру хіміотерапії з трансплантацією стовбурових клітин кісткового мозку, де людям, які страждають на тяжкі захворювання крові, проводитимуть операції аналогічні як за кордоном, але в 30 разів дешевше (вартість – 200 тис.грн.), – пояснив очільника Черкащини. – Адже особливо у такі складні життєві моменти людина має відчувати, що їй допомагає держава. Що державі не байдуже життя та здоров’я своїх громадян.

Олександр Вельбівець також зазначив, що в області планують провести повне оснащення та реконструкцію Центру спеціалізованої паліативної (хоспісної) допомоги Черкаського обласного онкологічного диспансеру, який зможе надати паліативну допомогу близько 900 особам.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.