Які сучасні GPS-технології допомагають смілянським лісівникам у роботі

a7ff239e04f6cdb57a4e5dc9b39e2d73_resizeКомп’ютерна техніка давно стала невід’ємною частиною нашого життя. Лісова галузь не виняток: з’являються все нові пристрої, які полегшують роботу лісівників та підвищують її ефективність. Одними із перших в області запроваджують новітні електронні технології у Смілянському лісгоспі.

Як інформує прес-центр лісгоспу, нині безпомилково, чітко та швидко працює ланка по відводу і таксації лісів з електронною системою GNSS -знімання контурів ділянок та побудови планів-схем. Ця система представляє собою антену для прийому сигналу, GNSS -приймач та програму ArPad 8 для обробки отриманих даних. Карта місцевості завантажується у пам’ять пристрою. Після чого за допомогою сигналу про місцезнаходження спеціаліста з приладом отримуються та опрацьовуються координати меж ділянки. Зв’язок із супутником гарантує точність роботи системи, яка становить від 5 до 20 см. Окрім того, пристрій безперебійно працює за будь-якої пори року, невибагливий до спеки чи морозу, не боїться вологи.

До речі, пристрій одразу опрацьовує отримані дані із супутника і може видати площу потрібної ділянки, що значно економить час.

Смілянський лісгосп – одне із перших лісогосподарських підприємств області, яке придбало подібну GPS-систему. Для лісівників це своєрідний експеримент, донедавна відвід лісосік виконували за допомогою бусолі. Якість зйомок за старою схемою була занизькою, похибка становила до кількох метрів.

Сьогодні бусоль для смілянських лісівників – вже минуле століття, її впевнено витіснила GNSS -система. Адже ту роботу, що раніше виконували кілька осіб протягом 2-5 днів, зараз за день зробить одна людина.

GNSS -приймач буде використовуватися для прокладання і картографування лісових доріг, для складення планів ділянок під рубки формування і оздоровлення лісів.

Окрім того, для вимірювання дерев та інвентаризації лісу смілянські лісівники використовують електронну мірну вилку. Це сучасний інструмент для таксації лісу по формі і за принципом роботи схожий на свого дерев’яного попередника, але містить знімний контролер-накопичувач з дисплеєм та необхідними кнопками. Комп’ютер автоматично зберігає в пам’яті діаметр стовбура – з точністю до сантиметра. Працівнику ж треба лише виміряти дерево і записати породу і тип (ділова, напівділова чи дрова). Цей електронний прилад має вбудований USB-порт, через який передається інформація на комп’ютер для подальшої обробки, всі необхідні обчислення здійснюються спеціальною програмою, яка обраховує матеріально-грошову оцінку лісосіки.

Ще одним важливим інструментом при відводі необхідних ділянок, що застосовується на підприємстві, є лазерний далекомір для вимірювання відстані – лише одне натискання кнопки і пристрій розраховує відстань на дистанціях від 5 до 1372 метрів з максимальною похибкою – 1 м.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.