Як за місяць у Черкаській області змінилися індекси споживчих цін?

споживчі ціниІнфляція на споживчому ринку Черкаської області в січні 2019 р. порівняно з попереднім місяцем становила 0,7%. Про це інформують у головному управлінні статистики у Черкаській області.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,6%. Найбільше (на 11,9%) подорожчали овочі. На 3,9–0,5% зросли ціни на фрукти, рибу та продукти з риби, соняшникову олію, хліб, масло, макаронні вироби, молоко та молочні продукти, м’ясо та м’ясопродукти.

Водночас на 2,3% і 0,6% подешевшали рис і безалкогольні напої. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,3%, що зумовлено подорожчанням тютюнових виробів на 1,7%. Одяг і взуття подешевшали на 4,7%. Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,4% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на гарячу воду на 18,4%, опалення – на 16,2%, цін на кам’яне вугілля – на 5,6%, плати за оренду житла – на 1,7%, тарифів на каналізацію – на 1,6% та водопостачання – на 1,0%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1,0%, що викликано подорожчанням послуг лікарень на 4,3% та амбулаторних послуг – на 2,4%. Крім того, фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання стали дорожчими на 0,4%. Зниження цін на транспорт у цілому на 1,9% в основному спричинено здешевленням палива та мастил на 5,5% та автомобілів – на 1,0%. Разом з тим, на 2,2% подорожчав проїзд у залізничному пасажирському транспорті. У сфері зв’язку ціни зросли на 3,5%, що пов’язано з подорожчанням місцевого телефонного зв’язку на 17,3% та поштових послуг – на 14,3%. Також подорожчали послуги інтернету на 8,8%.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *