Як у Смілі живе підприємство-переселенець

osyp3Більше двох з половиною років тому група компаній “Континент” “переїхала” зі Сходу у невелике місто Сміла, що на Черкащині. Через окупацію Донбасу перевезти жодного обладнання підприємцям не вдалося. Відновлювати виробництво “з нуля” вони взялися на території колишнього заводу “Оризон”. Ознайомитися із роботою “Континенту” разом із журналістами вчора у Смілу приїхав голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

Нині на “Континенті” працюють 180 осіб. Лише 20% із них – переселенці. Решта – жителі Черкаської області. Підприємство випускає більше 70 тисяч найменувань продукції, найпоширеніші з яких – віконно-дверні профільні системи та конструкції із ПВХ та алюмінію, готові вікна та двері, вироби з кераміки тощо. Серед тих, хто перебрався у Смілу разом із підприємством, – Олег Осіпцов.
– На підприємстві я працюю з 2005 року, тобто вже 13 рік. Спочатку був збиральником, потім – бригадиром, майстром цеху, нині очолюю пластиковий цех. Ми – підприємство, що хоче жити у своїй країні, тому через загострення ситуації на Сході перебралися сюди, – розповідає Олег.
Дружина й донька чоловіка поки живуть на Донбасі – на підконтрольній Україні території. А от старший син Микита після закінчення школи два місяці тому також перебрався до Сміли і працює з татом.
– Учу його професії, як і решту тутешніх працівників, – каже Олег Осіпцов.
Як розповів директор однієї з компаній “Континенту” Віталій Хиля, поки що їм не вдалося набрати обертів, які вони мали на Донбасі. Втім уже зараз в них є чимало клієнтів у різних куточках України та навіть у Німеччині.
– Коли вирішувалось питання, куди переїхати, власники об’їздили 16 областей України – від Західної до Південної. На Черкащині сподобалось те, що тут – центр України. Була ідея переїхати в Черкаси на територію колишнього магазину “Караван”, але не знайшли там спільної мови з власником. Побачили приміщення “Оризону”, спробували знайти можливість, за допомогою обласної влади тут “закріпилися” і поступово почали тут розширюватись і працювати, зробили черкаську територію опорною точкою, – розповідає Віталій.
За словами очільника області Юрія Ткаченка, нині на Черкащині близько 30 підприємств-переселенців. Здебільшого це малий і середній бізнес. Він повідомив, що загалом капітальні інвестиції за перший квартал цього року сягнули 1,27 млрд грн. Приріст – +43%, порівняно з минулим роком.
– Якщо в області комфортно працювати внутрішнім інвесторам – це хороший сигнал для іноземних. Це – підтвердження тому, що ми з командою рухаємося у правильному напрямі, – каже Юрій Ткаченко. – Ми пропонуємо підприємцям та іноземним інвесторам прозорі механізми співпраці. Максимум нашої підтримки. Губернатор також окреслив проблеми, які ще потребують вирішення:
– Проблеми є з браком кадрів – нам як владі зараз потрібно працювати над профтехосвітою, щоб ми могли зрозуміти, який напрямок більше взяти. Тому що це забезпечення відповідних умов. Наступне – брак дешевого кредитного ресурсу. Підприємство може ще розвиватися, але для цього необхідні дешеві кредити. Поки що в Україні з цим проблеми. Крім того, державні монополії, як “Черкасигаз” і “Черкасиобленерго”, а також земельники мають надавати автоматично дозволи. На жаль, підприємці тут не завжди знаходять швидкого реагування, – зазначив Ткаченко.

Джерело: infomist.ck.ua

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.