Як припинити діяльність фізичної особи-підприємця

Смілянські податківці надають роз’яснення щодо того, як припинити діяльність фізичної особи-підприємця. Для закриття приватного підприємця (ПП) також, як і раніше, достатньо подати державному реєстратору наступні документи:

  • заява на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;
  • оригінал паспорту;
  • нотаріальна довіреність, якщо документи подає представник.

В результаті прийняття документів, держреєстратор видає опис про те, що документи прийняті в роботу. Виписки або повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця зараз не видаються, хоча можливість отримання виписки передбачена самим бланком заяви про закриття ФОП. Єдиним документом, який залишиться на руках, є опис про прийняття документів держреєстратором.

Що ж до питання проведення перевірок податковою та пенсійним, то змін до профільних порядків податкової та пенсійного не внесено. Це означає, що подача ФОПом держреєстратору форми про закриття підприємницької діяльності є підставою для проведення позапланових перевірок правильності нарахування та сплати податків (внесків).

А також, нагадуємо, що Вам потрібно звернутися до податкової для проведення звірки розрахунків за своїми платежами. Крім того, потрібно обов’язково здати всі необхідні звіти та подати заяву про проведення документальної позапланової перевірки, згідно ПКУ пп. 78.1.7. ст. 78. Це важливо!

Декларація платника єдиного податку за звітний рік, в якому припинено діяльність, подається в строки, передбачені для вашої групи:
підприємцями 1–2-ї груп — протягом 60 календарних днів після завершення звітного періоду;
платниками 3-ї групи — протягом 40 календарних днів після закінчення звітного періоду.

Декларація платника який знаходиться на загальній системі оподаткування, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Декларації надаються в паперовому вигляді, з написом від руки «Ліквідаційна».

Проте, після закриття ФОП у держреєстратора, відповідальність по своїх зобов’язаннях, які виникли під час ведення такою особою підприємницької діяльності, залишається.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.