Як правильно допомогти лелекам та лебедям, які повернулися із зимівлі

lelekУ зв’язку із затяжними морозами почастішали випадки, коли лелеки та лебеді, які повернулися із зимування в наші краї потрапляють у голодну та холодну скруту. Для тих, хто хоче допомогти пернатим, помічник начальника Управління Державної служби України з НС у Черкаській області Костянтин Проценко надав кілька порад на своїй сторінці у мережі Facebook.

«До уваги усіх, хто хоче врятувати лелек чи лебедів що повертаються до закінчення морозів. Люди, якщо ви відчуваєте потребу врятувати чи допомогти цим птахам, ви можете самостійно подбати про них.
Наразі, як кажуть орнітологи, лелеки шукають собі місця, де можна дочекатися остаточного повернення весни. Їм потрібні відкриті ділянки землі, незамерзаючі джерела, де вони зможуть пити і харчуватися, тому, часто зграї зупиняються на полях без снігу. 
Звичайно, існуючі умови не ідеальні для птахів, проте не варто перебільшувати загрозу та бити на сполох кожного разу, коли ви бачите у полі зграю птахів. Усі птахи, що вже зараз повертаються із вирію це сильні птахи.
Єдиною проблемою для лелек, чи лебедів які повернулися із зимівлі, є не температура, а кількість їжі, яку вони можуть знайти.
Тому, якщо ви хочете допомогти птахам, не варто обривати телефони рятувальникам, та тягти птахів до себе додому, (для них це стрес), а краще організуйте їх підгодівлю. Звичайно, краще за все поділитися із птахами дрібною рибою, або м’ясними відходами. Головне, їжа має бути не солоною та дрібно рубленою.

Кажуть, існує ще варіант із гумовими чоботами та в’язаними шарфами, але чесно кажучи щодо цього у мене є сумніви…», пише Костянтин Проценко.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.