Як діє механізм автоматичного призначення пенсії: роз’яснює ПФУ

1c8bf30f4bb91138Пенсійний фонд допомагає отримувати послуги дистанційно – через вебпортал електронних послуг Фонду з ключем кваліфікованого електронного підпису. Жителям Черкащини нагадують про сервіс «Автоматичне призначення пенсії за віком», завдяки якому можна заздалегідь подати необхідні документи про страховий стаж.

Автоматичне призначення пенсії відбувається у кілька етапів:

I етап. Роботодавець або працівник особисто подає свою скановану трудову книжку (це можна зробити вже зараз через вебпортал Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua).

II етап. Формування цифрових відомостей про трудову діяльність у Реєстрі застрахованих осіб. Інформація зберігається в базі Пенсійного фонду України до настання пенсійного віку особи. Наявність оцифрованих відомостей про трудову діяльність у Реєстрі застрахованих осіб є додатковою гарантією збереження страхового стажу на випадок втрати паперових документів, зокрема трудової книжки.

III етап. Після настання пенсійного віку особа отримує повідомлення про можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення
до сервісного центру.

Фахівці Пенсійного фонду акцентують, що людина має право вибору: прийти особисто до сервісного центру Фонду для подання заяви на призначення пенсії за віком чи оформити її автоматично через вебпортал.

Нині послугою скористалося вже майже 17 тисяч жителів Черкащини.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *