Взаємодія з роботодавцями Смілянського центру зайнятості

підтримкаОсновним завданням Смілянського міськрайонного центру зайнятості є налагодження ефективної співпраці з роботодавцями м. Сміли та Смілянського району, адже саме від них залежить ситуація на місцевому ринку праці та рівень зайнятості населення. Системна інформаційно-роз’яснювальна робота державної служби зайнятості з роботодавцями є фундаментом для реалізації активних програм зайнятості та оперативного працевлаштування шукачів роботи, інформують у Смілянському міськрайонному центрі зайнятості.

Основою конструктивного співробітництва служби зайнятості з роботодавцями є забезпечення підприємств якісною робочою силою та стимулюванням їх до працевлаштування безробітних громадян. Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості визначають кадрову потребу роботодавців, вивчають її та надають допомогу щодо укомплектування підприємств персоналом, пропонуючи ті чи інші послуги.

Так в 2018 році до Смілянського центру зайнятості за допомогою в підборі кадрів звернулося 492 роботодавця. В порівнянні з 2017 роком кількість роботодавців, які співпрацювали з центром зайнятості, зросла на 13,4%, відповідно і збільшилася кількість заявлених вакансій на 10,5% та становила 2 657 одиниць. 

В структурі вакансій лідерство очолили вакансії за робітничими професіями – 55%, друге місце посіли вакансії службовців – 29 і 16% – це вакансії для осіб, які не мають кваліфікації.
За розмірами запропонованої заробітної плати вакансії розподілилися наступним чином:

  • з мінімальною заробітною платою – 55%;
  • від мінімальної до середньої заробітної плати по області – 42%;
  • від середньої заробітної плати по області – 3%.

Середній розмір запропонованої заробітної плати становив 4 216,6 грн. Серед вакансій, в яких роботодавці вказали найвищу заробітну плату, можна зазначити посади керівників, менеджерів – 10 670 грн.

Укомплектованими в 2018 році було 2 238 вакансій, рівень укомплектування яких складає 83%. Середня тривалість укомплектування вакансій – 6 календарних днів, при цьому середня тривалість пошуку роботи – 89.

Активними партнерами служби зайнятості, так і її клієнтами, є такі ринкоутворюючі підприємства, як ПрАТ «Спектр-Сміла», ТОВ «Кондитерська фабрика «Меркурій», АТ «НВП «СЕМЗ», ТОВ «Технокомплекс», підприємства залізничного транспорту та інші.

Результативною формою співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні місця є проведення ярмарків, міні-ярмарків вакансій, що дають можливість напряму поспілкуватися роботодавцям та шукачам роботи. У 2018 році Смілянським МРЦЗ було організовано та проведено 31 ярмарок та міні-ярмарок вакансій, в яких взяло участь 918 безробітних та 33 роботодавця. 12 ярмарків було проведено безпосередньо у роботодавця. Неодноразово до таких заходів залучалися ТОВ «Квадра асістанс» (call-центр) та служба локомотивного господарства «Локомотивне депо ім. Т.Шевченка» зі станцією ім. Т. Шевченка ВП «Шевченківської дирекції залізничних перевезень», які в свою чергу активно приймають участь також в профорієнтаційних заходах для учнівської молоді міста, проводивши у себе на підприємстві професіографічні екскурсії.

Від налагодження постійних ділових стосунків та закріплення привабливого для роботодавців іміджу, залежить авторитет, роль і місце служби зайнятості на ринку праці та ефективність розв’язання проблеми безробіття.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *