Вищий антикорупційний суд призначив покарання черкаському судді, якого впіймали на хабарі

судУ п’ятницю, 19 лютого, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок у справі за обвинуваченням колишнього судді Апеляційного суду Черкаської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

Колисшньому служителю Феміди призначили позбавлення волі на строк 2 (два) роки, інформує Вищий антикорупційний суд.

Обираючи між двома альтернативними видами покарання, передбаченими санкцією ч. 2 ст. 369-2 КК України: штраф – від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та позбавлення волі на строк від 2 до 5 років, суд взяв до уваги, що обвинувачений не жалкував про вчинене та не демонстрував готовності понести покарання за них.

Крім того, будучи на посаді судді апеляційної інстанції, взяв хабар за вплив на суддів першої інстанції, що підриває авторитет судової гілки влади.

З огляду на це, суд дійшов висновку, що обвинуваченого необхідно посадити за ґрати.

Запобіжний захід – 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 21 020 гривень, залишено без змін до набрання вироком законної сили.

Нагадаємо, колишній суддя Апеляційного суду Черкаської області обвинувачувався у тому, що в серпні 2018 року отримав кошти від місцевого жителя для вплив на суддю одного з районних судів Черкаської області, аби ті ухвалили позитивні рішення в зацікавлених адміністративних справах.

Суддю викрили поблизу місця проживання одразу після отримaння всієї суми хабара.

Із повним текстом вироку можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи 711/3111/19.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.