Вулиця Олександра Невського перейменована на вулицю Юрія Кондратюка (провулок Олександра Невського – на провулок Юрія Кондратюка)

КондЮрій Васильович Кондратюк (справжнє ім’я Шаргей Олександр Гнатович (1897-1941) – український радянський вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць космічні кораблі «Аполлон». Народився в Полтаві. Після жовтневого перевороту як офіцер царської армії був мобілізований до Білої армії, але дезертирував із неї і оселився в містечку Сміла. Побоюючись репресій за своє офіцерське минуле, здобув документи на ім’я Юрія Васильовича Кондратюка і під цим іменем прожив до кінця життя.
У праці «Завоювання міжпланетних просторів» (1929) вивів основне рівняння польоту ракети, розглянув енергетично найвигідніші траєкторії космічних польотів, виклав теорію багатоступеневих ракет. Першим сформулював теорію багатоступеневих ракет, запропонував використовувати для ракетного палива деякі метали і неметали та їхні водневі сполуки. Розглянув проблеми створення проміжних міжпланетних баз, ідею використання гравітаційного поля небесних тіл для розв’язання цих проблем. Багато ідей Юрія Кондратюка використано у практичній космонавтиці. Зокрема, результати його наукової праці «Про
завоювання міжпланетних просторів» були використані при плануванні висадки американських астронавтів на Місяць (1969). На зворотному боці Місяця іменем Кондратюка названо кратер. З початком Другої світової війни вступив добровольцем до народного ополчення. Загинув 25 лютого 1942 року під містом Кіров Калузької області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *