Вулиця Кіровоградська перейменована на вулицю Михайла Яхненка

яхненкоВулиця Кіровоградська перейменована на вулицю Михайла Яхненка (провулок Кіровоградський – на провулок Михайла Яхненка).

Михайло Яхненко – підприємець українського походження. Стосовно дати та місця народження немає відомостей. Народився неподалік від м.Сміла (сучасна Черкаська область). Був кріпаком графа Самойлова. Яхненко був дуже підприємливою людиною. Метою його життя був викуп своєї родини з кріпацтва. Для цього він шив кожухи, чоботи, виробляв шкіру і всі ці товари продавав на місцевих ярмарках. Таким чином, селянин зумів зібрати певний капітал і викупити родину з кріпацтва. Після цього, разом зі своїм зятем Федором Симиренком та синами Степаном, Кіндратом і Терентієм на позичені 600 карбованців заснував фірму з торгівлі зерном, худобою, а також оренди та будівництва млинів на Черкащині і почав торгівлю борошном, яке продавав в Одесі та інших містах на півдні України.
У 1820-30-х роках сини Михайла – Кіндрат, Терентій та Степан разом з Федором Симиренком, чоловіком їхньої сестри Анастасії, будують та орендують млини у Смілі та Умані, а на початку 1840-х років створили фірму «Брати Яхненки і Симиренко». Фірма збудувала 1843 року у селі Ташлик першу в Україні парову цукроварню. У 1842 р. Яхненки стають торговцями першої гільдії по місту Одесі, а у 1851 вся родина була удостоєна «за капіталом» звання почесних громадян.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *