Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

У жовтні, весь світ особливо активно говорить про найпоширеніше захворювання серед жінок – рак молочної залози. 20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Щоденно в Україні 470 людей дізнаються, що хворі на рак, а 250 — помирають від цієї хвороби. Водночас у 40 % випадків онкологічному захворюванню можна запобігти. У Смілі, як повідомляє лікар-хірург вищої категорії Андрій Пастухов, станом на 9 місяців 2016 року на обліку перебуває 301 особа.

Злоякісні пухлини молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок. Рак молочної залози (РМЗ) займає майже 30 % серед усіх злоякісних новоутворень і 1-ше місце серед причин смертності у жінок працездатного віку, випереджаючи смертність від серцево-судинних захворювань. По нашому місту станом на 9 місяців 2016 на обліку перебуває 301 особа (з них більше 5 років 188 осіб). Протягом року на облік взято 31 особу, з них 12 випадків виявлено при профоглядах. За 9 місяців 2015 року на облік було взято 16 осіб. З вищевказаного видно, що рівень захворюваності за останній рік на рак молочної залози збільшився в 2 рази. Тому хочу звернути увагу,що знання профілактичних заходів дозволить навіть жінкам, які мають генетичну схильність уберегти себе від появи злоякісної пухлини.

Годування дитини грудьми передбачено самою природою, тому відмовлятися від природного вигодовування не слід, особливо якщо у жінки є спадкова схильність до раку молочної залози.

Під здоровим способом життя не слід розуміти тільки відмову від шкідливих звичок, так як важливу роль в профілактиці раку грудей грає фізична активність жінки, яка є відмінним профілактичним засобом від розвитку злоякісних процесів в області молочних залоз і знижує ризики розвитку раку на 30% при щоденних півгодинних заняттях. Піші прогулянки також надають сприятливу дію на обмінні процеси в організмі, що допомагає запобігти появи застійних процесів, а, отже, і ущільнень, які переходять з плином часу злоякісну форму.

Вживання алкоголю однозначно негативно позначається на здоров’ї всього організму. Вчені з’ясували, що алкогольні напої, прийняті у великій кількості, підвищують рівень естрогену в крові, що істотно збільшує ризики розвитку онкологічних процесів.

В цілях профілактики раку рекомендується уникати стресових ситуацій і зниження імунітету. Саме імунна система здатна знищувати в організмі мутантні клітини.

У якості профілактичних заходів також слід робити правильний вибір бюстгальтерів. Правильним підходом до такої непростої справи буде придбання відразу кількох видів спідньої білизни для грудей, кожен з яких буде відповідати своїй меті:

– Для повсякденного носіння – м’який бюстгальтер, що відповідає розміру бюста, тобто не здавлює молочні залози;

ля заняття спортом – спідня білизна, розроблена спеціально для захисту від струсів і ударів, що допомагає попередити травми молочних залоз;

-Для годування грудьми – спеціальний бюстгальтер, призначений для годування малюка.

Регулярні сексуальні стосунки є одним з основних профілактичних заходів, спрямованих на боротьбу з раком молочних залоз. Саме регулярне статеве життя допомагає запобігти розвитку мастопатії і появі злоякісних новоутворень у жіночих грудей. Відсутність інтимних відносин здатне викликати гормональний дисбаланс, який може призвести до незворотних наслідків. Сперматозоїди є носіями андрогенів – гормонів, що роблять позитивний вплив на тканини молочних залоз, тому адекватна і регулярна статева активність допомагає вилікувати мастопатію, а, отже, і запобігти розвитку раку.

Профілактику рекомендується поєднувати з щорічними обстеженнями у гінеколога, щоб при появі первинних ознак раку своєчасно вжити заходів і зупинити онкологічні процеси в тканинах молочних залоз.

Андрій Пастухов,

лікар-хірург вищої категорії

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.