Вперше на Черкащині не настала метеорологічна зима

Цей сезон є унікальним, оскільки метеорологічна зима так і не настала. Осінь плавно переходить у весну. Це відбувається вперше, інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За попередніми розрахунками, середня температура за календарну зиму буде близькою до 2º, що на 5-6º перевищує норму. Прояви різких змін клімату очевидні.
З осені в нашому регіоні зберігається дефіцит опадів – випало лише 50% кліматичної норми.

На окремих річках області рівні води станом на на сьогодні нижчі за середні багаторічні на 0,2-0,6 м. Водність річок переважно низька та дуже низька, на р. Рось (гідропост Корсунь-Шевченківський) утримується маловоддя.

Рівень води у водосховищі в районі гідропосту Черкаси майже на 2 м нижчий позначки його повного наповнення.

Висока ймовірність формування поточного року низького весняного водопілля може мати істотні й довготривалі негативні наслідки:

– будуть обмежені можливості наповнення природним стоком середніх і малих водосховищ, ставків різних форм власності;
– може ускладнитися водогосподарська та екологічна ситуація;
– у разі спекотної і сухої погоди влітку, маловоддя весняного періоду може перейти в маловоддя (гідрологічну посуху) літа-осені.

З огляду на це, при дефіциті водних ресурсів погіршується і екологічна ситуація на водних об’єктах області.

Тому підприємствам та водогосподарським організаціям, що займаються водопостачанням та водокористуванням необхідно раціонально використовувати воду, а населенню – зменшувати застосування побутової хімії, облаштувати біоочистку стічних вод у приватному секторі. Агрохолдингам і фермерським господарствам слід оптимально використовувати мінеральні добрива у сільському господарстві.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.