Власники паїв повинні оформити право власності до 2025 року

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області звертає увагу пайовиків на те, що до 1 січня 2025 року вони мають зареєструвати право власності на земельні ділянки, щоб їх не втратити.

«Це стосується громадян, у яких немає документів, що посвідчують право власності на земельні паї, або ж земельна частка не була виділена в натурі (на місцевості), – зазначила в. о. начальника ГУ Держгеокадастру у Черкаській області Оксана Сіроштан. – Земельні ділянки без належного оформлення набудуть статус безхазяйного майна і вважатимуться комунальною власністю територіальної громади, у межах якої вони розташовані. Тому всі землевласники, щоб не залишитися без своїх наділів, мають зареєструвати їх у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно».

Для реєстрації права власності, що здійснюється реєстраторами речових прав у центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) або нотаріусом, насамперед потрібно звернутися до землевпорядної організації, яка підготує необхідну документацію землеустрою, зокрема, присвоїть кадастровий номер, та внесе відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру (ДЗК), на підтвердження чого видається витяг із ДЗК.

Лише після внесення відомостей про земельну ділянку до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заявник стає власником цієї землі. Для підтвердження отримує витяг про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, а саме на земельну ділянку.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.