Вийшов 1000-й номер газети «Сміла»

817553474fff17cfba0e8518db7e9abaГазета „Сміла” – регіональне видання у промисловому місті і залізничному вузлі над Тясмином – виходить з травня 1997 року. Це чи не наймолодше видання в Смілі. Та учора передплатники отримали 1000-й номер своєї улюбленої газети.

Видання має своє обличчя, свою аудиторію і заслужений авторитет. А ще вона має те, чого нема і в більшості титулованих видань з великих міст України, – власну бібліотеку. Тобто газета видає книги. І це не лише тематичні збірки найцікавіших публікацій, а й художні твори. Зараз бібліотека „Сміли” нараховує шість цікавих видань.

400x533-images-news-032016-0214c9b660c43987ffc8dc28c3d1f5daА почалося все 2011 року. Колектив хотів якось відзначити ювілей (75-річчя) свого колишнього працівника Василя Гирича, який тривалий час, незважаючи на вік, успішно працював у газеті відповідальним секретарем і заступником головного редактора. Ця непересічна творча людина заслуговує хоча б кількох рядків у нашій розповіді. Адже його біографія – то біографія цілого покоління, яке вже відходить від нас. От і Василь Павлович пішов у кращий світ 29 січня цього року. По собі він залишив гарну пам’ять і великий доробок публікацій. А був Василь Гирич не лише плідним журналістом і гарним наставником. Він писав і вірші, глибокі історико-краєзнавчі й історико-документальні нариси і повісті. На жаль, у провінційній пресі йому не просто було розвернутися, проявити свій талант. Буденність душила. Василю Павловичу не вистачало простору, можливостей великого міста. Не один талант загублено в Україні у суєті і буденності провінції. Та Василь Гирич до останнього не здавався. І учні Гирича, на щастя ще за його життя, вирішили зробити йому подарунок. Як розповідає редактор „Сміли” Людмила Скороход, ідея народилася спонтанно. Тож, до ювілею Василя Павловича у 2012 році і вийшла перша книга „На березі бурхливої ріки” з майбутньої бібліотеки газети. У ній – доробок ветерана у красному слові. За цю книгу Василь Павлович був удостоєний премії „Прометей” НСЖУ.

Збірка вийшла ошатною, гарно ілюстрованою. Її, як і подальші видання „Сміли”, просто приємно брати до рук. А наступними були – збірка „Пам’ять смутку і радості. Сміляни у Другій світовій”, у якій майже 150 матеріалів на цю тему, що публікувалися на сторінках часопису з дня його заснування; дві художні книги молодого здібного автора Олександра Скорохода – „НеЗвичайна професія” і „Всесвіт”. Ілюстрована збірка публікацій „Шевченко в моєму житті”, видана до 200-річчя з дня народження нашого Пророка. І, зрештою, – збірка „Сміла: крізь минуле вдивляємося в майбутнє”. Її створено завдяки копіткій праці багатьох місцевих краєзнавців, просто небайдужих до історії людей, журналістів, усіх тих, хто береже пам’ять поколінь, шанує минуле, а значить, дбає про майбутнє. Книга вийшла у форматі А4 обсягом майже триста сторінок, вона ілюстрована фотографіями та інфографікою. Її, як і попередні книги, можна придбати в редакції газети. Бібліотека „Сміли” вже розійшлася по бібліотеках, школах міста і області, її замовляли люди з інших міст України. А в планах редакції, як наголосила в розмові Людмила Скороход, нові видання, нові зустрічі читачів з цікавими книгами. Адже Сміла має дуже багато талантів. Та й журналісти газети допитливі і творчі…

Олександр ВІВЧАРИК, Прочерк

На світлинах: перша і остання книги з бібліотеки „Сміли”

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.