Віктор Федоренко: «Якщо є співпраця депутатського корпусу, виконавчого комітету, то все буде нормально у Смілі»

DSC_0781Минулого тижня секретар міської ради, в.о. міського голови В.А. Федоренко поспілкувався із журналістами місцевих ЗМІ.
– Вікторе Антоновичу, проблемних питань зараз у місті багато, які найбільш актуальні, з чим звертаються до Вас сміляни?
– На часі питання з пільговими перевезеннями у місті. Пільги держава не затвердила, відшкодування перевізникам з державного бюджету не було з початку року.

Міська влада домовилася про пільгові перевезення з 1 травня шести категорій пільговиків, але пенсіонери не попали під безкоштовні перевезення. Люди звертаються, пишуть з цього приводу. Депутатський корпус хоче відновити пільги для всіх тих категорій, що були раніше, щоб держава нам дала кошти на відшкодування пільгових перевезень. Ми написали листи у Верховну Раду, до Президента, Уряду. Але якою б відповідь не була, і депутати, і керівники фракцій, і я також думаю, що будемо працювати над цим, і якщо нас не почують керівники держави, будемо відшукувати кошти з місцевого бюджету – десь знімати, десь перенаправляти, щось робити, аби дозволити нашим пенсіонерам їздити так, як вони їздили раніше. Але це, думаю, буде не раніше, ніж у другому півріччі, коли буде переглядатися міський бюджет. Тож питання це вивчаємо, шукаємо можливості і кошти для того, щоб дати змогу пільговикам їздити безкоштовно.

– Бачимо, що зараз активно ремонтують дороги міста. Хто цим займається?
– У нас було дуже багато бажаючих ремонтувати дороги Сміли. З цього року ми дуже жорстко підходимо до якості і цін на ремонт дороги. Коштів в бюджеті не так багато, а потрібно і на перевізників, і на лікарні, які в цьому році перейшли на місцевий бюджет (залізнична лікарня і медсанчастина №14) і зараз ми фінансуємо їх з місцевого бюджету. Також профтехучилища на нашому місцевому бюджеті. Але ми все ж знайшли вихід завдяки нашій фінансовій службі, платникам податків міста, підприємцям. З минулого тижня у нас працює вже три бригади по ремонту доріг (була одна). Інші не витримали конкурс на якість робіт, не підійшли відповідно до завдань, які ми перед ними поставили. Віднедавна в місто зайшло ще дві бригади. Одна з них – черкаська, як почала працювати по вулиці В. Чорновола. У них техніка досить сучасна і працюють відповідно до вимог – в дощ не стелять, з проблемних ділянок позрізали все відповідно до ремонту. Тож поки роботою задоволений, подивимось, як будуть працювати далі. Знаєте, якість робіт загалом перевіряється чотири, а то й п’ять разів – перевіряє депутатська група, державні службовці і сам їжджу особисто трохи не на кожну латку дивитись, як зробили, тобто ­контролюючих органів вистачає. По вулиці Соборній вже виконано 90% робіт. Плануємо ще шукати кошти в місцевому бюджеті, продовжувати ремонт далі по Соборній до школи-інтернату і до повороту на вулицю Тараса Шевченка. Також по вулиці Тараса Шевченка хочемо зробити ямковий ремонт, там багато їздить транспорту і дорога в незадовільному стані.
– А що з приводу попереднього підрядника, який там робив ремонт – фірми «Брелок»? Вони ж обіцяли усунути свої недоліки в ремонті.
– Так, ця фірма працювала, виконувала роботи за державні кошти. Компанія була заведена ще до нас, колишніми керівниками міста. «Брелок» працював там, давав гарантію рік на свою роботу. Тому будемо добиватися, щоб вони переробили ділянки доріг з неякісним ремонтом. Через Смілу проходять також дороги державного значення, а ми в першу чергу маємо опікуватися міськими дорогами. Цього року і з державного, і з обласного бюджету виділять кошти на ремонт доріг Черкаси-Сміла, Сміла-Кам’янка. Дай Боже, щоб вони прислухались до Сміли і почали якомога раніше ці роботи.
– З приводу освітлення міста, що зараз робиться у цьому напрямку?
– Зараз одна команда робить проектну документацію, там працює три підгрупи, так, щоб не одній компанії всі ці роботи виконувати, інша група працює з відповідним обладнанням – щитами, де стоять запобіжники тощо, і третя займається поточним ремонтом освітлення, заміною ламп. Зі світлом у Смілі стало трошки краще. Недоліки є, але ми працюємо, щоб їх усунути.
– Вікторе Антоновичу, як оцінюєте роботу наших комунальників?
– «Комунальник» зараз очолює Сергій Ананко, його заступник – Максим Глущенко. Це хлопці молоді, працюють з натхненням. Бачимо навіть по тому, як вони облаштували центр міста до свят, але ми йдемо далі, хочемо закупити баки для сміття, встановити додатково і ще багато чого. Придбали для цього підприємства новий трактор, вперше за 30 років. Можливо, до Нового року ще вдасться докупити машину для посипання. Разом з депутатами треба працювати над цим. Якщо є співпраця депутатського корпусу, виконавчого комітету, то все буде нормально в Смілі.
– Є інформація, що по першому кварталу є перевиконання по сплаті податків.
– Скажу так – гроші люблять тишу. Поки що з цього приводу будемо мовчати, але на даний момент у нас все в порядку. Через що й залишилася залізнична лікарня. Бо ми змогли знайти кошти на даному етапі утримання цієї лікарні, і податкова працює більш-менш нормально, і робота з платниками податків є. Також на землю ми зменшили податок, тому люди почали більше сплачувати податків і не відмовляються від землі, підприємцям зменшили деякі податки, більше стало людей оформлятися, і відповідно сплачуються податки. Тобто, позитивні зрушення є.
– Нещодавно у нас в місті були перебої з водою.
– Таке буває кожного року. Тільки починаються городи, починають активно їх поливати, звідси – різко падає рівень води в резервуарах і починаються проблеми. Над цим питанням ми також працюємо, плануємо запустити невдовзі ще 5 свердловин, щоб перебоїв з водою не було.
Людмила СКОРОХОД,
Юлія ХАРЧЕНКО

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *