Вікі любить пам’ятки: обрано краще фото пам’ятки Черкащини

128Журі всеукраїнського конкурсу “Вікі любить пам’ятки” завершило оцінювання учасників за найкраще фото в областях України. У Черкаській області перемогла світлина Троїцької церкви у селі Драбівцях фотографа Андрія Мозоля.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

Оцінюючи світлину членам журі сподобалось те, що автор зробив світлину не дуже відомої, але вкрай цінної пам’ятки.

Свято-Троїцька церква була побудована в 1764—1765 роках, проте, до нашого часу споруда дійшла в спотвореному вигляді, внаслідок великої перебудови у 1864 році. У 1990 році бригадою Львівської реставраційної майстерні під керівництвом Миколи Якимовича церква була відреставрована до первісного вигляду (окрім форми бані).

Загалом у списку пам’яток Черкаської області 2973 об’єкти. За всі роки конкурсу вже 1975 пам’яток представлені фотографіями у Вікісховищі (66%). Цього року за перемогу в номінації змагались 28 авторів.

Цього року конкурс отримав визнання «найбільшого фотоконкурсу у світі» (Largest photography competition) від Книги рекордів Гіннеса.

Організатори конкурсу сподіваються, що щорічне проведення конкурсу «Вікі любить пам’ятки» не тільки дозволить зібрати велику кількість фотографій пам’яток, але й допоможе українцям пізнати забуті сторінки своєї історії, краще пізнати рідний край і спонукатиме бережно ставитися до надбань рідної культури.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.