Відтепер всі лісокористувачі зобов’язані користуватися системою обліку деревини

61c5895be282b687804065Відтепер вся деревина, яка не буде потрапляти в систему ЕОД, вважатиметься незаконною. Інструкція з електронного обліку деревини затверджена наказом Міндовкілля та зареєстрована Мінюстом.

Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Електронний облік деревини – це програма для моніторингу тієї деревини, яка була заготовлена і реалізована.

Як працює ЕОД? На деревину, яка заготовляється, набивається спеціальна бирка. У цій бирці зашифрована інформація про характеристики деревини та місце, де вона була заготовлена. Коли деревина переміщується далі на склад, до неї прикріплюється товаро-транспортна накладна, в якій міститься інформація про перевезення.

Разом вся ця інформація потрапляє до електронного обліку деревини. Ці дані дозволяють чітко прослідкувати, хто де і, головне, скільки заготував якої сировини. Вся деревина, яка не потрапила до системи, вважається незаконною.

Донедавна системою електронного обліку деревини користувалися виключно державні підприємства, у юрисдикції яких було 73% площ лісів. Інформація про решту лісів у системі була відсутня.

З прийняттям відповідного докумнету, її використання є обов’язковим для 100% лісокористувачів і власників лісів. Всі обсяги деревини, яка була заготовлена та реалізована, мають бути відображені в системі, адже дію електронної товаро-транспортної накладної на всіх лісокористувачів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.