Відповідальність за спалювання сухої рослинності

Інспекція з благоустрою, екології та забудови міста попереджає про заборону спалювання залишків сухої рослинності (відповідно до ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», п. 12.3.10 «Правил благоустрою території м.Сміла», затверджених рішенням сесії Смілянської міської ради від 23.06.2011 р. №10-11/VI).

Дим від тліючого листя надзвичайно небезпечний і токсичний. До його складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, які забруднюють атмосферне повітря та завдають шкоди здоров’ю людей. Особливо небезпечним серед них є бензопірен, який здатен викликати ракові захворювання. Крім того, спалювання залишків рослинності, сухої трави руйнує грунтовий покрив, вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворювальні мікроорганізми. Вогонь знищує коріння трав’янистих рослин, багато корисних комах, які звикли зимувати в листяному килимі. Компостування є природним видом перебігу органічних речовин, завдяки якому опале листя з легкістю перетворюється на цінне органічне добриво. Тому найкращий шлях боротьби з залишками рослинності – їх прикопування або компостування. Листя та всі трав’яні відходи – це продукт, який може перегнивати, добре розкладається в землі і є чудовим добривом для грядок. Інспекцією з благоустрою, екології та забудови міста проводяться рейди по місту з метою виявлення осіб, що порушують вимоги Правил благоустрою території м.Сміла, а саме: випалюють суху рослинність, розпалюють багаття, порушуючи ще й правила протипожежної безпеки.

Звертаємося до жителів міста з проханням не завдавати шкоди довкіллю, спалюючи сухе листя та іншу рослинність, а також не загромаджувати вули- ці та тротуари купами гілля, листя та іншого сміття. Такі дії є порушенням законодавства, і за них передбачається адміністративна відповідальність. Відповідно до ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» за порушення Правил благоустрою території м.Сміла, а саме за спалювання листя, гілок, відходів виробництва на території міста та у дворах, на кожного громадянина чекає штраф від 340 до 1700 гривень, зазначає Олена ЗЕЛЕНЬКО, в.о. начальника інспекції з благоустрою, екології та забудови міста.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.