Відповідальність за спалювання листя, гілля дерев та залишків сухої рослинності

Громадяни вже розпочали роботу з прибирання від листя, гілля та залишків сухої рослинності прилеглих до своїх садиб територій. Працюють над цим організації, підприємства та установи міста.
Деякі мешканці вирішують цю проблему забороненим способом – спалюванням.
У зв’язку із цим інспекція з благоустрою, екології та забудови міста виконавчого комітету Смілянської міської ради попереджає про заборону спалювання листя та залишків сухої рослинності (відповідно до ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», п. 12.3.10 «Правил благоустрою території м. Сміла», затверджених рішенням сесії Смілянської міської ради від 23.06.2011р. № 10-11/VI).
Дим від тліючого листя надзвичайно небезпечний і токсичний. До його складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, які забруднюють атмосферне повітря та завдають шкоди здоров’ю людей. Особливо небезпечним серед них є бензопірен, який здатен викликати ракові захворювання. Крім того, спалювання листя призводить до руйнації грунтового покриву, вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворювальні мікроорганізми.Вогонь знищує коріння трав’янистих рослин, згоряє багато корисних комах, які звикли зимувати в листяному килимі.
Компостування є природним видом перебігу органічних речовин, завдяки якому товстий килим опалого листя з легкістю перетворюється на цінне органічне добриво. Тому, якщо ви володієте приватним будинком, то найкращий шлях боротьби з залишками рослинності – їх прикопування або компостування. Листя та всі трав’яні відходи – це продукт, який може перегнивати, добре розкладається в землі і є чудовим добривом для грядок.
Інспекцією з благоустрою, екології та забудови міста проводяться рейди по місту з метою виявлення осіб, що порушують вимоги Правил благоустрою території м. Сміла, а саме випалюють суху рослинність, розпалюють багаття, порушуючи ще й правила протипожежної безпеки.
Звертаємося до жителів міста Сміли із проханням не завдавати шкоди довкіллю, спалюючи сухе листя та іншу рослинність, а також не загромаджувати вулиці та тротуари купами гілля, листя та іншого сміття. Такі дії є порушенням законодавства, і за них передбачається адміністративна відповідальність. Відповідно до ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» за порушення Правил благоустрою території м. Сміла, а саме за спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, та у дворах, на кожного громадянина чекає штраф у розмірі від 340 до 1700 гривень.

Начальник інспекції з благоустрою,
екології та забудови міста М.І. Ващенко

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *