Відповідальність за невиплату заробітної плати

Статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Однак, за невиплату заробітної плати або недотримання строків її виплати чинним законодавством передбачено: дисциплінарну, адміністративну, кримінальну та матеріальну відповідальність керівника підприємства.
Найбільш сувору відповідальність за невиконання трудових прав працівників передбачено Кримінальним кодексом України.
Статтею 175 КК України передбачено кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, а також те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат. Вказані дії кваліфікуються за частинами вказаної статті.
Крім того, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.

Прокурор
Смілянської міжрайонної прокуратури А.Похил

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *