Відійшов у вічність Почесний громадянин Сміли Федір Вербовський

img_20200817_103632Виконавчий комітет  міської ради повідомляє, що на 95-му році життя перестало битися серце учасника Другої світової війни, Почесного громадянина Сміли Федора Дементійовича Вербовського. 

Федір Дементійович народився 2 жовтян 1925 року у с. Кавунці Шполянського району, з 1943 по 1950 роки служив у лавах Радянській армії, брав участь у бойових діях під час Другої світової війни, нагороджений орденами «Вітчизняної війни», «За мужність», медалями «За взяття Берліна», «За звільнення Праги» та іншими медалями. Після демобілізації працював на роботі з молоддю. З 1954 по 1957 рік – на керівних посадах у системі споживчої кооперації. У 1958 році – головний інженер Смілянського райпромкомбінату, пізніше директор Костянтинівського цегельного заводу. У 1957 році без відриву від виробництва закінчив Московський економічний інститут.

З 1965 по 1978 рік Ф.Д. Вербовський – голова виконкому Смілянської міської ради, неодноразово обирався депутатом обласної ради. Саме за цей час розпочався успішний комплексний розвиток Сміли. Будівництво водогону та міської каналізації, магістрального газопроводу, зміцнення будівельної галузі і як наслідок – початок комплексної багатоповерхової забудівлі центральної частини міста та мікрорайонів. У місті була побудована міська лікарня та поліклініки, Будинок культури, п’ять нових шкіл, дитячі садочки, новий навчальний корпус технікуму харчової промисловості, три профтехучилища, введено в дію міський готель, вузол зв’язку, торгівельні заклади, реконструйовано стадіони “Юність” і “Авангард”.

Завдяки зусиллям керівника виконавчого комітету Вербовського Ф.Д. розпочинається широке промислове будіництво – будується радіоприладний завод, завод “Металіст”, міськхарчокомбінат, реконструйовано пивзавод. У 1970-1977 роках Сміла щорічно відзначалася? як переможець змагання на кращий благоустрій серед міст України. 

Звання «Почесний громадянин міста Сміли» Федіру Дементійовичу присвоєно у серпні 2000 року.

Останні роки жив з дітьми у Києві, але постійно телефонував керівництву міста та смілянам, цікавився життям міста, розвитку якого віддав багато сил та енергії.

Міська рада та виконавчий комітет, рада ветеранів війни та праці висловлюють співчуття рідним та близьким Федіра Дементійовича.

Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *